Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2021.08.14 08:22 | aktualizacja: 2021.08.14 11:15

Ruszyła petycja w sprawie przebudowy autodromu

Biłgorajski autodrom w końcu otrzymał szansę na modernizację. W związku z tym, chcąc wyrazić poparcie dla działań władz powiatowych, biłgorajski Automobilklub zorganizował petycję w sprawie rewitalizacji obiektu. - Celem petycji jest pokazanie władzom krajowym, że społeczność rzeczywiście chce nowego toru - wyjaśnia Automobilklub.
Ruszyła petycja w sprawie przebudowy autodromu
Ruszyła petycja w sprawie przebudowy autodromu

Na stronie petycji popierającej przebudowę autodromu czytamy:

Działając w imieniu niżej podpisanych mieszkańców powiatu biłgorajskiego, sympatyków sportów motorowych, członków Automobilklubu Biłgorajskiego oraz wszystkich, którym leży na sercu dobro i promocja regionu oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych chcemy wyrazić nasze poparcie dla działań władz powiatowych mających na celu przeprowadzenie modernizacji toru znajdującego się przy ul. Motorowej w Biłgoraju, zwanego potocznie “Autodromem Biłgoraj".

Biłgorajski "Autodrom" jest nieodłączną częścią historii miasta. Przez dziesięciolecia oddawał nieocenione usługi w zakresie szkolenia kolejnych pokoleń kierowców zarówno wyczynowych, jak i tych poruszających się po ulicach. Tor dostarczał również sportowych emocji kibicom oraz biorącym udział w zawodach kierowcom. Niestety, jak każdy użytkowany obiekt został on przez te lata w znacznym stopniu wyeksploatowany i wymaga obecnie znaczących napraw. Jako osoby żywo zainteresowane losem jedynego w regionie tego typu toru wyrażamy nasze poparcie dla działań dążących do gruntownej modernizacji biłgorajskiego toru. Wierzymy, że ten unikalny obiekt posiada ogromny potencjał, którego właściwe wykorzystanie może przyczynić się w znaczącym stopniu do promocji regionu, którego ma szansę zostać wizytówką. Kolejne pokolenia młodych kierowców zyskałyby miejsce do bezpiecznego podnoszenia swoich umiejętności prowadzenia pojazdów i doskonalenia techniki prowadzenia pojazdów.

Petycję można podpisać na stronie https://www.petycjeonline.com/petycja_o_modernizacj_toru_autodrom_bigora.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Ruszyła petycja w sprawie przebudowy autodromu, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 4200
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
dziadek  Tor już jest i to od dawna, dużo wcześniej niż postała większość sąsiadujących budynków. Nikt normalny nie postawił by domu w takim miejscu. Pewnie mieszkańcy mieli cichą nadzieję że tor podzieli los toru Lubelskiego na Zemborzyckiej ale na szczęście ktoś pomyślał że takie miejsce ma potencjał, wystarczy tylko dobrze to zorganizow
14 sierpnia 2021
+21
-3
Ostatnio dodane komentarze
izodyr   Pomnik piotra o.
ibb.co/RQ3mm6G
14 sierpnia 2021
+0
-5
Drakkar  do dziadek   Osiedla Puszcza,Piaski,Podlesie,Okrągłe powstały wczesniej niż autodrom.Ci wszyscy mieszkancy tez są nienormalni?
Ludzie mieli działki więc sie pobudowali.Nikt nie mowi zeby likwidować autodrom a jedynie ograniczyc zakres jego działania do szkoleń,pokazów i zlotów bez organizowania wydarzeń które emitują nadmierny hałas.
Chciałbys miec pod domem co tydzien przez weekend hałas,tłumy ludzi i mnóstwo aut z całej Polski?
Skoro ludzie sie pobudowali na Motorowej i przyległych osiadlach i miejscowościach płacą podatki to chyba mają tez jakies prawa do normalnego zycia.
Ostateczna decyzja powinna należeć do ludzi z pobliskcih ulic,osiedli,dzielnic i miejscowosci ponieważ to oni zostaną z co tygodniowym hałasem i gwarem.
Głosy osób nie mieszkajacych w Biłgoraju nie powinny byc w ogóle brane pod uwagę z wyzej wymienionej przyczyny.
Chcesz budowac tor do sportów motorowych? Spróbuj to zrobic w jakiejkolwiek miejscowowsci powiatu.Zobaczymy jaka bedzie reakacja mieszkanców i czy wyrażą na to zgodę.
14 sierpnia 2021
+8
-15
dziadek  do Drakkar   Tor już jest i to od dawna, dużo wcześniej niż postała większość sąsiadujących budynków. Nikt normalny nie postawił by domu w takim miejscu. Pewnie mieszkańcy mieli cichą nadzieję że tor podzieli los toru Lubelskiego na Zemborzyckiej ale na szczęście ktoś pomyślał że takie miejsce ma potencjał, wystarczy tylko dobrze to zorganizow
14 sierpnia 2021
+21
-3
Drakkar   Działając w imieniu niżej podpisanych mieszkańców powiatu biłgorajskiego,
Dlaczegóż to nie zapytacie o zgodę mieszkańców Biłgoraja zwłaszcza tych którzy sąsiadują z autodromem.Skoro mieszkańcy powiatu chcą,to niech sobie zbudują gdzieś w powiecie taki tor.
14 sierpnia 2021
+8
-14
Grzegorz z Chetyna   Tą petycją, to się możecie podetrzeć... :)
14 sierpnia 2021
+6
-9
art   Osobiście wolałbym żeby wybudowali zbiornik wodny na rzece Czarna Łada który mieli robić kilkanście lat temu napewno byłby to lepszy pomysł do zrealizowania z korzyścią dla miasta i okolicznych miejscowości.
14 sierpnia 2021
+11
-10
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 07:31 Lubelszczyzna
Przybyło milionerów w województwie lubelskim. Ilu rozliczyło się w Biłgoraju?
W ciągu roku w województwie lubelskim przybyło 165 milionerów. W zeznaniach podatkowych za 2020 rok, dochód powyżej miliona złotych zadeklarowało 1190 osób, a za 2021 rok już 1355 osób. Najwięcej milionerów rozliczyło się Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Lublinie (305 osób), najmniej w urzędach skarbowych we Włodawie i Hrubieszowie (po 11 osób). A jak to wygląda w Biłgoraju?
3 sierpnia 2022 Andrzejówka
Poszukiwania 17-latki zakończone
w środę, godzina 10:06 Biłgoraj
Wysyp gwiazd w Biłgoraju
w czwartek, godzina 08:43 Biłgoraj
Jerzy Buczko zostaje na stanowisku dyrektora RCEZ
Obecny dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju jeszcze przez co najmniej rok będzie zarządzał tą placówką. W środę 10 sierpnia taką decyzję podjął jednogłośnie Zarząd Powiatu, obradujący w pełnym - pięcioosobowym - składzie.
w środę, godzina 08:29 Biłgoraj
Strażnik poszukiwany
w piątek, godzina 23:33 Biłgoraj
Rozpoczął się IX Festiwal Kultur
w poniedziałek, godzina 10:16 Biłgoraj
Uciekł z miejsca zdarzenia. Już został doprowadzony do prokuratury
Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Luchowie Górnym. Kierujący mercedesem najechał na leżącego na jezdni 36-latka. 23-letni kierujący w niedzielę został doprowadzony do prokuratury. Postawiono mu zarzut nieudzielenia pomocy.
w niedzielę, godzina 12:01 Luchów Górny
Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego
w piątek, godzina 08:37 Biłgoraj
IMGW znów ostrzega
29 lipca 2022 Biłgoraj
Zmiany kadrowe w biłgorajskiej straży
Lubelski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Grzegorz Alinowski z dniem 1 sierpnia 2022 r. powierzył pełnienie obowiązków komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju bryg. Dariuszowi Gęborysowi.
w czwartek, godzina 11:27 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w piątek, godzina 18:59 Chłopków
Trąby i traktory, czyli Fanfara 2022
29 lipca 2022 Biłgoraj
Zmarł Bogdan Zwoliński
W piątek 29 lipca otrzymaliśmy wiadomość o śmierci Bogdana Zwolińskiego, wieloletniego komendanta Straży Miejskiej w Biłgoraju.
w środę, godzina 13:30 Biłgoraj
Obywatelskie zatrzymanie w centrum miasta. Kierujący fiatem miał prawie 2 promile
5 sierpnia 2022 Biłgoraj
Znalezione pieniądze czekają na właściciela
31 lipca 2022 Księżpol
W Księżpolu odkryto kapsułę czasu sprzed 170 lat
W pierwszej połowie lipca w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Księżpolu dokonano cennego odkrycia. W trakcie prac remontowych w prezbiterium odkryto kapsułę czasu.
we wtorek, godzina 09:27 Wola Różaniecka
Peugeot załadowany nielegalnym tytoniem
w poniedziałek, godzina 10:34 Biłgoraj
Mieszkaniec Biłgoraja odzyskał gotówkę
1 sierpnia 2022 Biłgoraj
Biłgorajanie uczcili powstańców
1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. Słabo uzbrojone oddziały powstańcze prowadziły samotną walkę z przeważającymi siłami niemieckimi, zakończoną kapitulacją po 63 dniach. W 78. rocznicę tych wydarzeń hołd bohaterom oddali mieszkańcy Biłgoraja i okolic.
we wtorek, godzina 12:43 Biłgoraj
Drifty, koncerty i pokaz laserów na pożegnanie starego autodromu
we wtorek, godzina 07:23 Biłgoraj
Spotkają się w Parku Nowakowskiego i na placu zabaw. Po co?
3 sierpnia 2022 Tarnogród
Zabytki archeologiczne w tarnogrodzkim parku
W centrum Tarnogrodu realizowany jest ostatni etap projektu pn. "Rewitalizacja w Gminie Tarnogród" polegającego na przebudowie Parku Miejskiego. W trakcie prac remontowych odkryte zostały zabytki archeologiczne.
w czwartek, godzina 10:21 Lubelszczyzna
Możesz dostać nawet 2,5 tys zł mandatu. Już jutro akcja policji
w piątek, godzina 07:49 Wyścigi samochodowe
Karol Kręt zaatakuje pozycję wicelidera cyklu Porsche Sports Cup
w piątek, godzina 07:18 Biłgoraj
6. Charytatywny Bieg PKO zawita do Biłgoraja
W drugiej połowie sierpnia ruszają zapisy do 6. PKO Biegu Charytatywnego. W tym roku jedną z 12 lokalizacji będzie Biłgoraj. Kiedy odbędzie się bieg?
w piątek, godzina 08:23 Biłgoraj
Letnie półkolonie z Ładą 1945 Biłgoraj
6 sierpnia 2022 Potok Górny
Bitwa na regionalne smaki
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl