Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2021.11.02 09:59 | aktualizacja: 2021.11.02 10:00

Petycja w sprawie budowy ścieżki rowerowej

Do władz powiatu biłgorajskiego trafiła petycja mieszkańców w sprawie wybudowania ścieżki rowerowej pomiędzy Biłgorajem a Smólskiem. Swój wniosek argumentują przede wszystkim bezpieczeństwem użytkowników dróg.
Petycja w sprawie budowy ścieżki rowerowej
Petycja w sprawie budowy ścieżki rowerowej

- Jako przedstawiciel mieszkańców apeluję do władz powiatu o uwzględnienie w planach inwestycyjnych oraz możliwego szybkie g o wykonania pobocza w formie ścieżki rowerowej na trasie Smólsko - Biłgoraj - czytamy w piśmie skierowanym do Zarządu Powiatu.

Wniosek ten powstał ponieważ, jak informują mieszkańcy, z każdym rokiem na tym obszarze wzrasta liczba osób korzystających z drogi. Natężenie ruchu samochodowego w ostatnim czasie zwiększyło się znacznie, co przekłada się na bezpieczeństwo.

- Być może statystyki policyjne nie odzwierciedlają w pełni tego problemu, gdyż nie zawsze takie przypadki są zgłaszane na policję, często widoczne ślady hamowania. Biorąc pod uwagę dotychczasowe zdarzenia, a także wyniki przeciwdziałania wypadkom przez z obowiązane do tego służby, które to przynoszą znikome skutki. Nasze społeczeństwo stoi na stanowisku, że w zaistniałej sytuacji budowy ścieżki rowerowej jest jedynym ro z wiązaniem, które podniesie bezpieczeństwo użytkowników drogi - piszą dalej mieszkańcy.

Dodają jeszcze, że zdają sobie sprawę z kosztów bodowy, jednak, jak przekonują, że "życia ludzkiego nie da się przełożyć na kwoty finansowe, jak to ostatnio się zdarza, a każde życie uratowane poprzez właściwe inwestowanie środków publicznych jest najważniejsze".

A co Państwo uważają o tym pomyśle? Czy budowa ścieżki rowerowej w tym miejscu jest niezbędną inwestycją?

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Petycja w sprawie budowy ścieżki rowerowej, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 5978
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
LBL   Oczywiście, że robić. Po zrobieniu nowego asflatu na tej drodze stała się ona dużo bardziej niebezpieczna do podróżowania. Większość kierowców traktuje tę drogę jak autostradę i jadąc 90 km/h jest się wyprzedzanym przez prawie każdego.
Zasadniczo nie powinno być pytania robić czy nie robić, bo według mnie na takich ważniejszych drogach zawsze ruch rowerowy/pieszy powinien być oddzielony od ruchu samochodowego. Tak samo powinny być zbudowane bezpieczne drogi rowerowe do Frampola i dalej do Wysokiego, do Tarnogrodu (ta akurat będzie niedługo), do Harasiuk, do Józefowa, do Zwierzyńca, a dalej przez Szczebrzeszyn (tu już jest) aż do Zamościa.
2 listopada 2021
+10
-2
altpa@orange.pl   Codziennie pokonuję tą trasę minimum dwa razy i zawsze są problemy z rowerzystami szczególnie w wieczorowej porze często rowery nieoświetlone, kierowcy bez kamizelki, szczególnie w czasie wekendów droga ta jest bardzo często używana przez rowerzystów. Faktem jest że droga jest wąska a czasami na niej trafi się TIR z którym się ciężko wyminąć ale cięzko jest też wyminąć grupę rowerzystów. Bardzo dobry pomysł i na czasie
2 listopada 2021
+14
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 07:31 Lubelszczyzna
Przybyło milionerów w województwie lubelskim. Ilu rozliczyło się w Biłgoraju?
W ciągu roku w województwie lubelskim przybyło 165 milionerów. W zeznaniach podatkowych za 2020 rok, dochód powyżej miliona złotych zadeklarowało 1190 osób, a za 2021 rok już 1355 osób. Najwięcej milionerów rozliczyło się Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Lublinie (305 osób), najmniej w urzędach skarbowych we Włodawie i Hrubieszowie (po 11 osób). A jak to wygląda w Biłgoraju?
3 sierpnia 2022 Andrzejówka
Poszukiwania 17-latki zakończone
w środę, godzina 10:06 Biłgoraj
Wysyp gwiazd w Biłgoraju
w czwartek, godzina 08:43 Biłgoraj
Jerzy Buczko zostaje na stanowisku dyrektora RCEZ
Obecny dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju jeszcze przez co najmniej rok będzie zarządzał tą placówką. W środę 10 sierpnia taką decyzję podjął jednogłośnie Zarząd Powiatu, obradujący w pełnym - pięcioosobowym - składzie.
w środę, godzina 08:29 Biłgoraj
Strażnik poszukiwany
w niedzielę, godzina 12:01 Luchów Górny
Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego
w poniedziałek, godzina 10:16 Biłgoraj
Uciekł z miejsca zdarzenia. Już został doprowadzony do prokuratury
Do tragicznego wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Luchowie Górnym. Kierujący mercedesem najechał na leżącego na jezdni 36-latka. 23-letni kierujący w niedzielę został doprowadzony do prokuratury. Postawiono mu zarzut nieudzielenia pomocy.
w piątek, godzina 08:37 Biłgoraj
IMGW znów ostrzega
w czwartek, godzina 11:27 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
29 lipca 2022 Biłgoraj
Zmiany kadrowe w biłgorajskiej straży
Lubelski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Grzegorz Alinowski z dniem 1 sierpnia 2022 r. powierzył pełnienie obowiązków komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju bryg. Dariuszowi Gęborysowi.
w środę, godzina 13:30 Biłgoraj
Obywatelskie zatrzymanie w centrum miasta. Kierujący fiatem miał prawie 2 promile
w piątek, godzina 18:59 Chłopków
Trąby i traktory, czyli Fanfara 2022
29 lipca 2022 Biłgoraj
Zmarł Bogdan Zwoliński
W piątek 29 lipca otrzymaliśmy wiadomość o śmierci Bogdana Zwolińskiego, wieloletniego komendanta Straży Miejskiej w Biłgoraju.
5 sierpnia 2022 Biłgoraj
Znalezione pieniądze czekają na właściciela
w piątek, godzina 23:33 Biłgoraj
Rozpoczął się IX Festiwal Kultur
31 lipca 2022 Księżpol
W Księżpolu odkryto kapsułę czasu sprzed 170 lat
W pierwszej połowie lipca w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Księżpolu dokonano cennego odkrycia. W trakcie prac remontowych w prezbiterium odkryto kapsułę czasu.
we wtorek, godzina 09:27 Wola Różaniecka
Peugeot załadowany nielegalnym tytoniem
w poniedziałek, godzina 10:34 Biłgoraj
Mieszkaniec Biłgoraja odzyskał gotówkę
1 sierpnia 2022 Biłgoraj
Biłgorajanie uczcili powstańców
1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. Słabo uzbrojone oddziały powstańcze prowadziły samotną walkę z przeważającymi siłami niemieckimi, zakończoną kapitulacją po 63 dniach. W 78. rocznicę tych wydarzeń hołd bohaterom oddali mieszkańcy Biłgoraja i okolic.
we wtorek, godzina 12:43 Biłgoraj
Drifty, koncerty i pokaz laserów na pożegnanie starego autodromu
we wtorek, godzina 07:23 Biłgoraj
Spotkają się w Parku Nowakowskiego i na placu zabaw. Po co?
3 sierpnia 2022 Tarnogród
Zabytki archeologiczne w tarnogrodzkim parku
W centrum Tarnogrodu realizowany jest ostatni etap projektu pn. "Rewitalizacja w Gminie Tarnogród" polegającego na przebudowie Parku Miejskiego. W trakcie prac remontowych odkryte zostały zabytki archeologiczne.
w czwartek, godzina 10:21 Lubelszczyzna
Możesz dostać nawet 2,5 tys zł mandatu. Już jutro akcja policji
w piątek, godzina 07:49 Wyścigi samochodowe
Karol Kręt zaatakuje pozycję wicelidera cyklu Porsche Sports Cup
w piątek, godzina 07:18 Biłgoraj
6. Charytatywny Bieg PKO zawita do Biłgoraja
W drugiej połowie sierpnia ruszają zapisy do 6. PKO Biegu Charytatywnego. W tym roku jedną z 12 lokalizacji będzie Biłgoraj. Kiedy odbędzie się bieg?
w piątek, godzina 08:23 Biłgoraj
Letnie półkolonie z Ładą 1945 Biłgoraj
6 sierpnia 2022 Potok Górny
Bitwa na regionalne smaki
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl